Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Ο Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2023-24 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου, στις 09:00.

Οι μαθητές/μαθήτριες θα προσέλθουν στο σχολείο με την τσάντα τους και μετά τον Αγιασμό θα κατευθυνθούν στις τάξεις τους για να γνωρίσουν τον δάσκαλο ή τη δασκάλα τους. Θα πάρουν τα βιβλία τους, θα λάβουν οδηγίες για τις επόμενες ημέρες και θα σχολάσουν στις 10:00. Οι γονείς των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης θα παραμείνουν στην αυλή προκειμένου να γίνει ο χωρισμός των τάξεων.

Το δρομολόγιο για τους μαθητές/μαθήτριες άνωθεν του περιφερειακού θα εκτελεστεί κανονικά.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σύμφωνα με νέα απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α υπάρχει  η δυνατότητα αποχώρησης των μαθητών/τριών από το Ολοήμερο Πρόγραμμα στις 14:55. Ως εκ τούτου, όσοι γονείς έχετε κάνει ήδη αίτηση και επιθυμείτε να αποχωρούν τα παιδιά σας στις 14:55, θα πρέπει να συμπληρώσετε νέα αίτηση (θα δοθεί στα παιδιά την ημέρα του Αγιασμού) και να την καταθέσετε την επόμενη ημέρα στο σχολείο.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Από τις Διευθύνσεις των σχολείων