Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης σε μια εκδήλωση παρουσίασης βραβευμένων προγραμμάτων του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022, βράβευσε τη μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης , Μαίρη Βουκάντση. Η Μαίρη βραβεύτηκε για τη συμμετοχή της στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό ζωγραφικής για παιδιά, ο οποίος διοργανώθηκε από το Μουσείο Κοτσανά Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας σε συνεργασία με το Penny’s light seminar,εκπαιδευτικά εργαστήρια. Ο τίτλος της ζωγραφιάς της, η οποία διακρίνεται στο πίσω μέρος της φωτογραφίας ήταν «Το φως στην Αρχαία Ελλάδα». Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε  το απόγευμα της Τετάρτης 30 Νοεμβρίου 2022, μεταξύ μαθητών και μαθητριών σχολείων της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Υπεύθυνη της εκδήλωσης ήταν η κυρία Στέλλα Μπαζακογιάννη.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας !!!

Πάντα επιτυχίες!!!