Δημιουργία ψηφιακών κόμικς με το toondoo

Με βασικό θεματικό άξονα την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο και την παρενόχληση, αφού συζητήσαμε για τα θέματα που αφορούν στην ασφαλή περιήγηση και τους κινδύνους του Διαδικτύου, οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν τα παρακάτω ψηφιακά κόμικς, στο μάθημα των ΤΠΕ. Το εργαλείο που χρησιμοποιήθηκε είναι το http://www.toondoo.com, μαζί με μπόλικη φαντασία, χιούμορ και μεράκι. Συγχαρητήρια αξίζουν στα παιδιά για την προσπάθειά τους και αναμένουμε τα σχόλιά σας. Έπονται και πολλά ακόμα…

• Ο Βασίλης, ο Άλκης και ο Χρήστος από το Στ’2 έπλασαν μια ιστορία με θέμα την παρενόχληση:

stranger in basket by haido | Make your own at www.toondoo.com
  • Η Φαίδρα, η Ελένη, η Αριάδνη και η Ματίνα του Ε’4 δημιούργησαν ένα κόμικ με θέμα την διαδικτυακή παραπλάνηση:

• Η Ελευθερία, η Ευαγγελία, η Ιωάννα και η Χριστιάνα του Ε’4 δημιούργησαν ένα κόμικ με θέμα την διαδικτυακή παραπλάνηση:

• Ο Πέτρος Γκ. μαθητής του Ε’2 δημιούργησε ένα ενδιαφέρον κόμικ με θέμα τους ιούς, απολαύστε το:

• Από τους μαθητές του Ε’2, Δημήτρη Τσ., Δημήτρη Β, Μαρκέλλα και Γιώργο ένα ακόμα κόμικ:

• Από τους μαθητές του Ε’2  Μελίνα, Κυριακή, Κλοντ και Μαρία ένα κόμικ με θέμα τους κινδύνους τους Διαδικτύου:

• Οι μαθήτριες του Ε’2  Ελένη, Εύα, Κατερίνα και Θεοδοσία έπλασαν μια ιστορία με θέμα την Διαδικτυακή αποπλάνηση:

• Ο Πέτρος από το Ε’2 δημιούργησε μια ιστορία με θέμα την Οδική ασφάλεια, απολαύστε το:

• Η Μαρία Μ. και ο Μάριος από το Ε’2 δημιούργησαν μια ιστορία με θέμα τους ιούς:

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *