Αρχείο μηνός Δεκέμβριος 2018

ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΡΙΜΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΡΙΜΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Απόφαση τριμελούς επιτροπής

Σήμερα Πέμπτη 20/12/2018 συνήλθε σε συνεδρίαση η κοινή τριμελής επιτροπή που ορίστηκε με το υπ. αριθμ. 10/06-12-2018 Πρακτικό Δ/ντή του 21ου Δ,Σ, Ευόσμου, προκειμένου να προβεί στην αξιολόγηση των οχτώ(8) φακέλων με τις προσφορές των αντίστοιχων ταξιδιωτικών γραφείων που κατατέθηκαν στο σχολείο μας, για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στην Αθήνα, Βουλή των Ελλήνων από 01/02/2019 έως και 03/02/2019.

Αφού ανοίχτηκαν οι φάκελοι και μελετήθηκαν έγινε αξιολόγηση των προσφορών και αποφασίστηκε ομόφωνα η επιλογή του Τουριστικού Γραφείου Simos Travel ως ανάδοχου για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης. Για την διαμονή επιλέχτηκε το ξενοδοχείο DIVANI PALACE ACROPOLIS 5*. Επίσης αποφασίστηκε να κοινοποιηθεί η απόφαση σε όλους τους ενδιαφερόμενους γονείς μαζί με το πρόγραμμα και άλλες πληροφορίες.

Η τριμελής επιτροπή

1.Μαντζανίδης Ευάγγελος,  Διευθυντής του 21ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

2.Ζυγάς Νικόλαος, Διευθυντής του 11ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

3.Πορλού Ειρήνη, Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων 11ου & 21ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

Εύοσμος 20/12/2018

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

11ο & 21ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Καθώς πλησιάζουμε στις διακοπές των Χριστουγέννων, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω θέματα:

1ο: ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Η ενημέρωση για την αγωγή-πρόοδο των παιδιών για το α΄ τρίμηνο, όπως και η επίδοση των ελέγχων προόδου των μαθητών/τριών θα γίνει την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2018, 5:30-6:30 για την Α΄ & Β΄ τάξη και 6:30-7:30 για τις Γ΄, Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεις από τους/τις εκπαιδευτικούς των σχολείων.

2ο: ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης των γονέων-κηδεμόνων τις παραπάνω ώρες θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων. Παρακαλούνται όσοι/ες επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα να το δηλώσουν με αίτηση στη Διεύθυνση των σχολείων μέχρι την Παρασκευή 14  Δεκεμβρίου.

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί κλήρωση με δώρο ένα ποδήλατο ανάμεσα στα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη του Συλλόγου.

3ο: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ

Εδώ και δύο βδομάδες λειτουργεί καθημερινά χριστουγεννιάτικο παζάρι με είδη που δημιούργησαν οι μαθητές/τριες και οι γονείς της έκτης τάξης για την οικονομική ενίσχυση της εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων στις 1-3 Φεβρουαρίου 2019. Την ημέρα της επίδοσης των ελέγχων το παζάρι θα περιλαμβάνει υπέροχες χριστουγεννιάτικες λιχουδιές και δώρα για μικρούς και μεγάλους.

4ο: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Η σχολική μας κοινότητα θέλοντας να στηρίξει έμπρακτα κάποιες από τις οικονομικά ασθενέστερες οικογένειες των σχολείων συγκεντρώνει τρόφιμα μακράς διάρκειας, τα οποία θα διανείμει την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου. Μέχρι την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου περιμένουμε τα παιδιά να φέρουν στο σχολείο τις προσφορές τους και να αποδείξουμε πως σε μια τόσο δύσκολη οικονομικά συγκυρία για τη χώρα μας η ανθρωπιά και η αλληλεγγύη περισσεύουν.

Οι διευθυντές, οι Σύλλογοι διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων-Κηδεμόνων και όλο το υπόλοιπο προσωπικό των σχολείων σας εύχονται

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΑΓΑΠΗ, ΕΥΤΥΧΙΑ