Αρχείο μηνός Νοέμβριος 2018

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΟΜΙΛΩΝ (ΝΕΟ)

• Η διάρκεια της Λέσχης κινηματογράφου θα εξαρτάται από τη διάρκεια της ταινίας που θα προβάλλεται κάθε φορά. Επίσης, θα γίνεται εναλλάξ κάθε Τετάρτη: 1η) Α΄-Β΄-Γ΄ τάξη     2η) Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ τάξη.

Γιορτή πολυτεχνείου

Η γιορτή-αφιέρωμα στην επέτειο του Πολυτεχνείου  θα γίνει την Παρασκευή 16-11-2018, 9:15-10:00. Την εκδήλωση έχουν ετοιμάσει και θα παρουσιάσουν οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης του 11ου Δ. Σ. Ευόσμου. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Αποτέλεσμα εικόνας για πολυτεχνειο

Φύτευση δέντρων και θάμνων σε παρτέρια των σχολείων

Την Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε φύτευση δέντρων και θάμνων σε παρτέρια των σχολείων μας. Με την οικονομική συνδρομή του Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων, την προσωπική εργασία των μαθητών/τριών της έκτης τάξης του 21ου Δ. Σ. Ευόσμου και του δασκάλου της τάξης κ. Δαλακούρα Θεόδωρου φυτεύτηκαν σε τρία παρτέρια καλλωπιστικοί θάμνοι που ομόρφυναν τις συγκεκριμένες γωνιές των σχολείων. Η σημασία της διατήρησης του φυσικού περιβάλλοντος μπορεί να περάσει στους  μικρούς μαθητές/τριες μέσα από την εκπαίδευση και ανάλογες εκπαιδευτικές δράσεις που θα έχουν συνέχεια και συνέπεια από όλους/ες.