Αρχείο μηνός Οκτώβριος 2018

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΜΙΛΩΝ

• Η διάρκεια της Λέσχης κινηματογράφου θα εξαρτάται από τη διάρκεια της ταινίας που θα προβάλλεται κάθε φορά. Επίσης, θα γίνεται εναλλάξ κάθε Πέμπτη 1η) Α΄-Β΄-Γ΄ τάξη     2η) Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ τάξη.

Εκδήλωση 28 Οκτωβρίου

11ο & 21ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

Η γιορτή-αφιέρωμα στην εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα γίνει την Πέμπτη 25-10-2018, στις 9:00. Την εκδήλωση έχουν ετοιμάσει και θα παρουσιάσουν οι μαθητές/τριες της Β΄ τάξης του 11ου & 21ου Δ. Σ. Ευόσμου.

5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Τρίτη 2/10/2018 πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία δράσεις στα πλαίσια του εορτασμού της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, στα γήπεδα του Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ στην οδό Ιθάκης, στον Εύοσμο. Συμμετείχαν όλοι/ες οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας και πήραν μέρος σε ποικίλες κινητικές δραστηριότητες: διελκυστίνδα, κυκλικές σκυταλοδρομίες, δρομικά αγωνίσματα, παιχνίδια αγωνιστικά σχετικά με το μπέιζμπολ, κλπ. Παράλληλα έγιναν συζητήσεις σε ομάδες για τα οφέλη της άσκησης στον οργανισμό και το πνεύμα.
Την οργάνωση-εποπτεία των δράσεων είχαν οι γυμναστές του σχολείου μας κ. Τασούκας Παρασκευάς και κ. Τσιακοπιάκου Αθανασία, μαζί με τους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

11ο & 21ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

Το πρόγραμμα για την πρώτη συνάντηση-έναρξη λειτουργίας των ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΟΜΙΛΩΝ είναι το παρακάτω:

ΟΜΙΛΟΣ ΗΜΕΡΑ-ΩΡΑ-ΤΟΠΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/Η/ΟΙ
ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 12-10, 16:30-17:30 Αίθουσα εκδηλώσεων ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΣΟΦΙΑ
ΣΚΑΚΙ ΤΡΙΤΗ, 16-10, 16:30-18:00

Βιβλιοθήκη

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΛΕΣΧΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΠΕΜΠΤΗ, 18-10, 16:00-17:30

Για την Α΄-Β΄-Γ΄ τάξη

ΠΕΜΠΤΗ, 25-10, 16:00-17:30

Για την Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄τάξη Βιβλιοθήκη

ΑΒΡΑΑΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ